SZC logo

Nyíregyházi Szakképzési Centrum

OM kód: 203045/011 | 4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.

Intézmény logo

Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. ápr. 24.


admin

  Fenntarthatósági Témahét 2023.

  Fenntarthatósági Témahét összefoglaló

  Fenntarthatósági Témahét 2023.

   

  Plakát

   

   

  2023. április 24. (hétfő) - 1. nap

  Iskolánk idén is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét rendezvényéhez. Ennek kertében rengeteg érdekes és izgalmas előadással, illetve programmal készültünk tanulóinknak. A témahét első napján a megnyitó után filmes kvíz játékokban, majd külsős programon (Stelázsi "csomagolásmentes" bolt meglátogatása) vehettek részt a diákok.
   
  Képek megtekintése a galériában
   
   
  2023. április 25. (kedd) - 2. nap
   
  A fenntarthatósági témahét második napján egészségnapot tartottunk, melyen a diákok megtanulhatták például a szakszerű újraélesztés technikáját, illetve az egészséges életmódot szolgáló helyes táplálkozás szabályait. További programok között szerepeltek még a rendőrségi kutyás bemutató és a tornacsarnokban megrendezett Box klub is. 
   
  Képek megtekintése a galériában
   
  Áder János volt köztársasági elnök, immár hagyományként, az idei Témahéten is tartott online tanórát, amely itt tekinthető meg:
   
   
   
  2023. április 25. (szerda) - 3. nap
   
  A Fenntarthatósági Témahét harmadik napján is számos programmal és előadással készültünk diákjainak. Például ilyen volt a "Fenntartható divat" Workshop, amely a fenntarthatóság kérdéseivel foglalkozott. Illetve ezen a napon tartott előadást Tóthné Marcsi fitoterapeuta, a Magic Herb naturkozmetikumok készítője, aki termékein keresztül mutatta be hogyan valósul meg a fenntarthatóság.
   
  Képek megtekintése a galériában
   
   
  2023. április 26. (csütörtök) - 4. nap
   
  A Fenntarthatósági Témahét negyedik napján a hulladékgazdálkodás volt az egyik főbb témakör. Ezzel kapcsolatban tartott előadást Sóvári Viktória Marosi PET Kupa főszervező, aki felhívta a diákok figyelmét milyen nagy szükség van az önkéntesekre. Majd a TeSzedd! hulladékszedési mozgalomban résztvevő iskolaként tanulóink és oktatóink több zsák szemetet gyűjtöttek össze az intézmény több kilométernyi vonzáskörzetéből.
   
  Képek megtekintése a galériában
   
   
  2023. április 26. (péntek) - 5. nap
   
  A Fenntarthatósági Témahét utolsó napján sem maradtak programok nélkül diákjaink. A nap a Tekerd! csoport Lego mozaik építésével kezdődött. Utána pedig egy interaktív projekt órába lehetett bepillantani, "Védjük meg a beporzókat!" címmel a biodiverzitás témaköréhez kapcsolódva rovarhotelt készíthettek a tanulók. 
   
  Képek megtekintése a galériában

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Végleges felvételi jegyzék

  Végleges felvételi jegyzék

  Megtekinthető a végleges felvételi jegyzék

  2024. máj. 30.


  admin

  Szakképzés Ifjú Tehetségei 2024

  Szakképzés Ifjú Tehetségei 2024

  Szakképzés Ifjú Tehetségei rendezvényen idén is szerepeltek diákjaink.

  2024. máj. 7.


  admin

  Elérhetőségünk az érettségi ideje alatt

  Elérhetőségünk az érettségi ideje alatt

  Elérhetőségünk az érettségi ideje alatt változott.

  2024. máj. 6.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Nyíregyházi Szakképzési Centrum


  Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium

  4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.

  Telefon: +36701995726

  E-mail: suli@wmk.hu

  OM azonosító: 203045/011

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000935


  2024Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium